Registered to: Timothy Fulton, The Armory
Section 5 - 9/29/2009 11:39:27 AM
Elmira, Purdys, NY
Varsity I Boys 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Ryan Monihan Geneseo 17:05.00 1
2 Casey Wellington Arkport 17:12.00 2
3 Alex Chichester Mt. Morris 17:15.00 --
4 Sam McCracken Oakfield 17:30.00 3
5 Calvin Patten Alexander 17:42.00 4
6 Devon Rodriguez Geneseo 17:51.00 5
7 Ray Holmes Campbell-Savona 17:54.00 6
8 Jon Valento Pavilion 17:57.00 7
9 Tylor Richardson Pavilion 18:05.00 8
10 Aaron Markowski Red Creek 18:06.00 9
11 Kevin Paulak Notre Dame 18:17.00 10
12 Max Lord Pavilion 18:18.00 11
13 Evan Magnussem Geneseo 18:22.00 12
14 Gabe Rodriguez Geneseo 18:23.00 13
15 Neil Grayson Marion 18:24.00 14
16 Tadhg Karski DeSales 18:28.00 --
17 Carson Tyler Campbell-Savona 18:30.00 15
18 Jon Cyganik Wheatland Chili 18:33.00 16
19 Tim Noble Pavilion 18:38.00 17
20 Ryan Dempsey Pavilion 18:39.00 18
21 Kieran Healey HAC 18:41.00 19
22 Matt Woodard Red Jacket 18:43.00 --
23 Joe Ellinger Clyde-Savannah 18:47.00 20
24 Alex Pollinger Arkport 18:56.00 21
25 Regis Pollard Cal-Mum 19:01.00 22
26 Cody Hammond Cal-Mum 19:02.00 23
27 Marty Christensen Kendall 19:04.00 24
28 Andy Hritz Bloomfield 19:14.00 25
29 Tyler DeMay East Rochester 19:15.00 26
30 Arron Carlson Pavilion 19:18.00 27
31 Roy Colvin Pavilion 19:21.00 28
32 Jon Chapin Canisteo-Greenwood 19:27.00 --
33 Zak Slocum Marion 19:29.00 29
34 Lucas Halbert Arkport 19:30.00 30
35 Dustin Stiles Clyde-Savannah 19:30.00 31
36 Alex Hall Cal-Mum 19:32.00 32
37 Zach McCann Campbell-Savona 19:33.00 33
38 Zech Mientkiewicz Cube-Rushford 19:35.00 --
39 Omar Byler Addison 19:36.00 34
40 Pete Lanphear Byron Bergen 19:36.00 35
41 Kevin Hritz Bloomfield 19:39.00 36
42 Michael Verstraete Marion 19:42.00 37
43 Luke McKean Wheatland Chili 19:45.00 38
44 Dan Price Kendall 19:47.00 39
45 Ryan Hamilton Canisteo-Greenwood 19:50.00 --
46 Cody Engleson Marion 19:55.00 40
47 Alex McLaren Kendall 19:56.00 41
48 Joel Rosko Campbell-Savona 19:59.00 42
49 Jared Kozik Cal-Mum 20:01.00 43
50 Tyler Davalos Byron Bergen 20:02.00 44
51 Nate Flumerfelot Notre Dame 20:02.00 45
52 Matt Royer Marion 20:04.00 46
53 Riley Miskell Geneseo 20:05.00 47
54 Mike Woolridge Addison 20:07.00 48
55 Adam Blayzk Wheatland Chili 20:07.50 49
56 Noah Reger Kendall 20:10.00 50
57 Jason Woodward Red Jacket 20:13.00 --
58 Zechariah Devel Kendall 20:14.00 51
59 Connor George Oakfield 20:15.00 52
60 Andrew Fischer Notre Dame 20:16.00 53
61 Dylan Devel Addison 20:20.00 54
62 Ben Ivie Wheatland Chili 20:21.00 55
63 Matt Wilson Red Creek 20:21.00 56
64 Jordan Shelton Cal-Mum 20:24.00 57
65 Jon Hunn HAC 20:26.00 58
66 Ben Henry Arkport 20:30.00 59
67 Garrett Meier Cal-Mum 20:32.00 60
68 Andy Edwards Campbell-Savona 20:33.00 61
69 Sam Byler Addison 20:33.00 62
70 Duncan Phillips HAC 20:34.00 63
71 Steve Carlson Bloomfield 20:44.00 64
72 Shane Devlin Red Jacket 20:49.00 --
73 Zackery Kapp Addison 20:50.00 65
74 Corbin Luta Campbell-Savona 20:53.00 66
75 Brad Overacne Lyons 20:54.00 --
76 Sam Cox York 20:54.00 --
77 Craig Carlisle East Rochester 20:55.00 67
78 Nic Rider East Rochester 20:56.00 68
79 Sam Hauser East Rochester 21:02.00 69
80 Collin Rexford Campbell-Savona 21:03.00 70
81 Luke Stimac Kendall 21:04.00 71
82 Doug Bruehl HAC 21:05.00 72
83 Steve Wemesfelder Marion 21:06.00 73
84 Ken Martin Red Creek 21:07.00 74
85 Nick Flumerfeldt Notre Dame 21:16.00 75
86 Nick Matacle Arkport 21:17.00 76
87 Sean Rollins Geneseo 21:18.00 77
88 Joshua Kreney Addison 21:21.00 78
89 Chris Snyder Alexander 21:22.00 79
90 Aaron Caccamise Alexander 21:29.00 80
91 Jamies Revekant East Rochester 21:32.00 81
92 Kevin Boyd Bloomfield 21:34.00 82
93 CJ Robinson Marion 21:35.00 83
94 Zach Finn East Rochester 21:36.00 84
95 Brad Strzelecki Byron Bergen 21:39.00 85
96 Jim Lanze Arkport 21:40.00 86
97 Brady Miller J-T 21:44.00 --
98 Kevin Nickerson Byron Bergen 21:45.00 87
99 Ray Allington J-T 21:50.00 --
100 Brandon Wryosdick Mt. Morris 21:54.00 --
101 Aaron Guarino Alexander 21:55.00 88
102 Connor McMullen Cal-Mum 21:57.00 89
103 Ryan Boyle Oakfield 21:59.00 90
104 Freddie Ingalls Geneseo 22:06.00 91
105 Jason Harasimowicz Notre Dame 22:06.50 92
106 Garrett Quimby Wheatland Chili 22:07.00 93
107 John Gerstner East Rochester 22:13.00 94
108 John-Paul Marianacci Bloomfield 22:14.00 95
109 Curtis Zigekrs Avoca 22:17.00 96
110 John Cole Northstar Christian 22:22.00 --
111 Anthony Ilacqua Oakfield 22:29.00 97
112 Alan Borlaug Alexander 22:32.00 98
113 Alec Meet Addison 22:34.00 99
114 Derek Hoyt J-T 22:35.00 --
115 Jason Pierce Arkport 22:36.00 100
116 George Bastedo Clyde-Savannah 22:38.00 101
117 Chris Millar Wheatland Chili 22:39.00 102
118 Garrett Gibson Oakfield 22:41.00 103
119 Jeff Brown Red Creek 22:44.00 104
120 Alex Merry Canisteo-Greenwood 22:47.00 --
121 Gage Willand HAC 23:07.00 105
122 Dan Fullett Notre Dame 23:14.00 106
123 Jaden Ohlson Oakfield 23:15.00 107
124 Matt Ricotta Alexander 23:18.00 108
125 Jordan Skiff Northstar Christian 23:19.00 --
126 Adrian DeVuyst Bloomfield 23:20.00 109
127 Jesse Oates Avoca 23:41.00 110
128 Matt Sousner Notre Dame 23:47.00 111
129 Michael DeRosa DeSales 24:01.00 --
130 Dave Clymo Avoca 24:05.00 112
131 Brandon Murray Byron Bergen 24:09.00 113
132 Jimmy Carlock Mt. Morris 24:29.00 --
133 Rush Stevens Wheatland Chili 24:44.00 114
134 Dan Hastings DeSales 24:50.00 --
135 Tyler Wandersee Red Creek 25:11.00 115
136 Mike Millus Red Creek 25:12.00 116
137 Zack Starke Bloomfield 25:33.00 117
138 Tyler Paddock Clyde-Savannah 26:07.00 118
139 Mason Faucet Avoca 26:16.00 119
140 Mike Bastedo Clyde-Savannah 26:19.00 120
141 Chris Hugn Avoca 26:33.00 121
142 Tony Ratzel Cuba-Rushford 26:45.00 --
143 John Queenan HAC 27:14.00 122
144 Brandon Owen J-T 27:20.00 --
145 Seth Oates Avoca 27:27.00 123
146 Brandon Martin Lyons 29:54.00 --
147 Wesley Powell Red Jacket 30:37.00 --
Varsity I Girls 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Liz Valento Pavilion 20:01.00 1
2 Sarah Coon Red Jacket 20:13.00 2
3 Liz Chichester Mt. Morris 20:25.00 --
4 Mary Francis Aini Arkport 20:43.00 3
5 Emily Ingalls Geneseo 21:01.00 4
6 Katy Monahan Warsaw 21:13.00 --
7 Jorden Prescott Pavilion 21:17.00 5
8 Kristen Wiezel Geneseo 21:42.00 6
9 Casey Emerson Geneseo 21:44.00 7
10 Morgan Mayo Red Creek 21:48.00 8
11 Kim Lovett Byron-Bergen 21:51.00 9
12 Jen Schramm HAC 22:03.00 --
13 Amanda Bradstreet East Rochester 22:03.00 10
14 Trisha Ignatowski Wheatland-Chili 22:25.00 11
15 Emily Mulhollen Arkport 22:32.00 12
16 Nicole Woodward Oakfield 22:34.00 --
17 Raylene Wade Red Creek 22:46.00 13
18 Charlene Clay Byron-Bergen 22:49.00 14
19 Paige Chatt Oakfield 22:49.00 --
20 Sarah McCracken Oakfield 22:55.00 --
21 Connie Lin Geneseo 22:56.00 15
22 Leah Taylor Alexander 22:57.00 16
23 Briana Worthington Byron-Bergen 22:59.00 17
24 Rachel Lyons Red Creek 23:01.00 18
25 Emily Lemen Cal-Mum 23:01.00 --
26 Kaleigh Cicero Pavilion 23:02.00 19
27 Natalie Bossard Arkport 23:07.00 20
28 Audrey Dollinger Pavilion 23:08.00 21
29 Phoebe Joynt HAC 23:13.00 --
30 Jodie Skidmore Alexander 23:15.00 22
31 Emily McCall Wheatland-Chili 23:16.00 23
32 Kim Dauphin Red Creek 23:20.00 24
33 Katelyn Chiccino Red Jacket 23:21.00 25
34 Emily Geesaman Addison 23:21.00 26
35 Linsey Schultheis Arkport 23:21.00 27
36 Kate Wilson Wheatland-Chili 23:23.00 28
37 Rachel Gambino Geneseo 23:27.00 29
38 Gina Regatuso Mt. Morris 23:31.00 --
39 Christina Warren Clyde-Sav. 23:34.00 30
40 Shana D'Angelo Mt. Morris 23:44.00 --
41 Leah Moreland Geneseo 23:50.00 31
42 Sierra White Campbell-Sav. 23:53.00 32
43 Hannah Smith Arkport 24:00.00 33
44 Ashley Wheeler Campbell-Sav. 24:07.00 34
45 Hannah Lewis Arkport 24:09.00 35
46 Audrey Lanard Canisteo-Gr. 24:11.00 36
47 Aubrey Baker Clyde-Sav. 24:13.00 37
48 Emilee Millet Wheatland-Chili 24:21.00 38
49 Nicole Smith Arkport 24:23.00 39
50 Sadie Button J-T 24:24.00 --
51 Leah Foley Marion 24:30.00 40
52 Alex Taylor Marion 24:37.00 41
53 Ali Bristol Red Creek 24:39.00 42
54 Rachel Bergeren Notre Dame 24:43.00 43
55 Kara Hall Byron-Bergen 24:44.00 44
56 Laura Beth Yuhnke Pavilion 24:49.00 45
57 Amy Diltz Kendall 24:51.00 --
58 Maghan Zickl Notre Dame 24:53.00 46
59 Kristen Antolos Notre Dame 24:59.00 47
60 Amanda Stratton Canisteo-Gr. 25:01.00 48
61 Allison Hypes Addison 25:02.00 49
62 Bailee Welker Notre Dame 25:12.00 50
63 Mariah Perry Canisteo-Gr. 25:13.00 51
64 Sarah Donovan Byron-Bergen 25:14.00 52
65 Jillian Perry Marion 25:27.00 53
66 Sara Wessels J-T 25:28.00 --
67 Emily Congdon Canisteo-Gr. 25:29.00 54
68 Ashley Scott Marion 25:33.00 55
69 Lindsay Roden Marion 25:34.00 56
70 Amelia Cotton Canisteo-Gr. 25:34.00 57
71 Allison Williams Clyde-Sav. 25:37.00 58
72 Ashley Covel Oakfield 25:38.00 --
73 Julianna Holland Byron-Bergen 25:50.00 59
74 Maureen Girven Wheatland-Chili 26:02.00 60
75 Emily Fair Cuba-Rushford 26:04.00 61
76 Virginia Boy East Rochester 26:05.00 62
77 Shealyn Doody Red Jacket 26:06.00 63
78 Suzette Morabito East Rochester 26:26.00 64
79 Tara Bliss Addison 26:34.00 65
80 Nicole Fore Byron-Bergen 26:38.00 66
81 Danielle Sharpstene Marion 26:47.00 67
82 Marissa Haight Addison 26:48.00 68
83 Rachel Passaretti J-T 27:06.00 --
84 Kaitlin Shaw East Rochester 27:13.00 69
85 Sharnea Spencer Lyons 27:14.00 70
86 Hannah White Cuba-Rushford 27:16.00 71
87 Courtney Mountain Cuba-Rushford 27:18.00 72
88 Carissa Greider Northstar Christian 27:20.00 --
89 Sarah Bastedo Clyde-Sav. 27:21.00 73
90 Carissa Vance Addison 27:30.00 74
91 Emily Roesch East Rochester 27:31.00 75
92 Rebecca Knoerl Bloomfield 27:38.00 76
93 Carolyn Baldwin Alexander 27:57.00 77
94 Capri Thomas Red Jacket 28:04.00 78
95 Taylor Wade Canisteo-Gr. 28:12.00 79
96 Deagan Keyes Bloomfield 28:19.00 80
97 Becki Ferrano Campbell-Sav. 28:23.00 81
98 Sarah Adamitis Cuba-Rushford 28:35.00 82
99 Allie May Geneseo 28:38.00 83
100 Lauren Wiater Alexander 28:42.00 84
101 Jorden Strapp Bloomfield 28:43.00 85
102 Kim Gomez Addison 28:46.00 86
103 Cassandra Wambach Cal-Mum 28:50.00 --
104 Teresa Jackson Notre Dame 28:59.00 87
105 Lauren Koberle Clyde-Sav. 29:09.00 88
106 Dominique Calabrese Lyons 29:14.00 89
107 Emily Thiel Kendall 29:17.00 --
108 Sara Mitchell Kendall 29:24.00 --
109 Jennifer Tims Campbell-Sav. 29:33.00 90
110 Hannah Whittaker Cuba-Rushford 29:34.00 91
111 Leah McDonald Campbell-Sav. 29:48.00 92
112 April Vanderlinck Lyons 29:50.00 93
113 Jenn Calarco Notre Dame 30:08.00 94
114 Kelsey Bezon Alexander 30:41.00 95
115 Chelsea Clark Cuba-Rushford 30:46.00 96
116 Emily Sprague Cuba-Rushford 31:02.00 97
117 Hathaithorn Rejnirun Mt. Morris 31:03.00 --
118 Carly Sober Cal-Mum 31:08.00 --
119 Emily Landayt Lyons 31:11.00 98
120 Julia Westerberg HAC 31:29.00 --
121 Rebecca Bacon Lyons 31:36.00 99
122 Lindsay Canon Alexander 32:03.00 100
123 Lizzy Sidare Bloomfield 34:02.00 101
124 Cassie Williams Bloomfield 35:03.00 102
125 Melissa Pickering Bloomfield 35:04.00 103
126 Allison Breta Red Jacket 35:43.00 104
127 Megan Rosko Campbell-Sav. 36:39.00 105
128 Sydney Moag Notre Dame 38:16.00 106
Varsity II Boys 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Brian Dinan Geneva 16:26.00 1
2 Colin Kerr Wayne 16:34.00 2
3 Cohen Miles-Rath Way-Coh 17:03.00 3
4 Yanko Panipinto Wayne 17:08.00 4
5 Sean Morgan Wayne 17:16.00 5
6 Tyler Zimmerman Gr. Odyssey 17:19.00 6
7 Aaron Heckman Gr. Odyssey 17:25.00 7
8 Paul Schwan Leroy 17:30.00 8
9 Jesse Mintz Wayne 17:34.00 9
10 Tim McGowan Dansville 17:48.00 10
11 Ethan Dinan Geneva 17:51.00 11
12 Frank Carroll Gr. Odyssey 17:52.00 12
13 Dan Carlson Leroy 17:59.00 13
14 Kevin Tillery Batavia 18:09.00 14
15 Jon Laird Batavia 18:10.00 15
16 Tyler DeMarle SOTA 18:13.00 16
17 Landry LaMotte Midlakes 18:16.00 17
18 Zac Ekdahl Marcus Whitman 18:17.00 18
19 Mike Weber Aquinas 18:18.00 19
20 Cody Peridex Williamson 18:18.50 20
21 Malcolm Whitfield Aquinas 18:19.00 21
22 Mark Riegel Pembroke 18:21.00 22
23 Adam Mahaney Pembroke 18:31.00 23
24 Kyle Maurer Pembroke 18:32.00 24
25 Garrett Black Wayne 18:34.00 25
26 Nick Rees Livonia 18:36.00 26
27 Rick Rizzo Gr. Odyssey 18:37.00 27
28 Lyman Beecher III Penn Yan 18:39.00 28
29 Terrance Muchler Dansville 18:42.00 29
30 David Smith Holley 18:43.00 30
31 Nick Francey Williamson 18:44.00 31
32 Adrian Bubie Gr. Odyssey 18:45.00 32
33 Brett Jones Pembroke 18:46.00 33
34 Eric Christenson Wayne 18:48.00 34
35 Cody Guardado Williamson 18:53.00 35
36 Nick Budinski Gr. Odyssey 18:55.00 36
37 Kyle Rapp Penn Yan 18:56.00 37
38 Matt Herbert Way-Coh 19:01.00 38
39 Jon Katz Gr. Odyssey 19:04.00 39
40 Dave Smith Williamson 19:08.00 40
41 Chris Henessey Wayne 19:08.50 41
42 Ben Farley Pembroke 19:12.00 42
43 Rion Lord Way-Coh 19:13.00 43
44 Nate Whetley Geneva 19:18.00 44
45 Brandon Luckey NRW 19:22.00 45
46 Dustin Pratt Pembroke 19:24.00 46
47 Luis Ortiz Batavia 19:29.00 47
48 Sam Harbol Pal-Mac 19:30.00 48
49 Dan Pecora Aquinas 19:30.50 49
50 Garrett Hartman Marcus Whitman 19:31.00 50
51 Parker Foster Geneva 19:33.00 51
52 Corey Wegman Aquinas 19:33.50 52
53 Kevin Carrol Bishop Kearney 19:34.00 --
54 Justin Cotter Batavia 19:38.00 53
55 Alexander Bodine Penn Yan 19:39.00 54
56 Mike Salotto Marcus Whitman 19:40.00 55
57 James McLaughlin Dansville 19:42.00 56
58 Jake Rearick Midlakes 19:43.00 57
59 Hosie Donald Livonia 19:44.00 58
60 Travis Gregorio Midlakes 19:52.00 59
61 Brett Barden Dansville 19:53.00 60
62 Jon Beisinger Williamson 19:53.50 61
63 Jacob Champlin Marcus Whitman 19:56.00 62
64 Brent Kimbler Holley 19:58.00 63
65 Ryan Solllenne Geneva 20:03.00 64
66 Ronald Ketchum Williamson 20:07.00 65
67 Mike Wilmoth Leroy 20:13.00 66
68 Joe Coburn Dansville 20:14.00 67
69 Greg DeMare Batavia 20:15.00 68
70 Kodie Thompkins NRW 20:15.50 69
71 Justin Casilio Aquinas 20:21.00 70
72 Ed Almeter Attica 20:23.00 --
73 Brandon Mountzuras Dansville 20:24.00 71
74 Dylan Pratt Pembroke 20:25.00 72
75 Thomas Anderson Sodus 20:26.00 --
76 Tim Weidman Way-Coh 20:28.00 73
77 Jon Krest Pal-Mac 20:30.00 74
78 Matt Wagner Pal-Mac 20:31.00 75
79 Jon Guzzardi Dansville 20:32.00 76
80 Scott Jeffers Livonia 20:35.00 77
81 Matt Armstrong Bk. Kearney 20:37.00 78
82 Joe Crispino Aquinas 20:39.00 79
83 Dave Herbert Way-Coh 20:40.00 80
84 Adam Bradley Marcus Whitman 20:41.00 81
85 Andy Strablo Pal-Mac 20:41.50 82
86 Cody Martino Pal-Mac 20:42.00 83
87 Quinton Murphy Holley 20:43.00 84
88 Jake Callan Leroy 20:43.50 85
89 Cody Mulcahy Batavia 20:45.00 86
90 Renn Zochofy Livonia 20:46.00 87
91 Bryce Hobson Batavia 20:46.50 88
92 Jimmy Kersey Sodus 20:52.00 --
93 John LeBeau Bk. Kearney 20:58.00 89
94 Taquan Hardaway SOTA 21:00.00 90
95 David Cervantes Sodus 21:05.00 --
96 Jake Ovenshire Pal-Mac 21:07.00 91
97 Dave Lynch Mynderse 21:11.00 92
98 Alex Newton NRW 21:16.00 93
99 Peri Markakis SOTA 21:30.00 94
100 Andy Flanagan Holley 21:34.00 95
101 Mike Crabb Livonia 21:37.00 96
102 Anthony Dimariano Midlakes 21:37.50 97
103 Jonathan Dean Marcus Whitman 21:44.00 98
104 Trevor Ivanov NRW 21:48.00 99
105 Brandon Phillips Pal-Mac 21:53.00 100
106 Sean Schoonover Livonia 21:55.00 101
107 Robert Jensen Penn Yan 21:58.00 102
108 Levi Stuck Mynderse 22:12.00 103
109 Twan Smith Bk. Kearney 22:17.00 104
110 Kynan Campbell Attica 22:23.00 --
111 Michael Bliss Williamson 22:29.00 105
112 Anthony Shop Unattached 22:30.00 --
113 George Gombert SOTA 22:31.00 106
114 Miles Snyder Penn Yan 22:32.00 107
115 George Conley Mynderse 22:41.00 108
116 Christopher Leonard Charlotte 22:44.00 --
117 Patrick Ormsby Marcus Whitman 22:49.00 109
118 Brad Carroll Holley 22:52.00 110
119 Arcadian Foukon Charlotte 22:55.00 --
120 Tom Saxton Way-Coh 23:00.00 111
121 Nick Siebert Bk. Kearney 23:08.00 112
122 Andre Green NRW 23:18.00 113
123 Austin Buckalew NRW 23:19.00 114
124 Dalton Ohne Leroy 23:24.00 115
125 David Markakis SOTA 23:28.00 116
126 Desmon Cason-Bruner SOTA SOTA 23:28.50 117
127 Matt Jankowski Midlakes 23:29.00 118
128 Bryan Hikiker Sodus 23:30.00 --
129 Rob Gamasche Mynderse 23:30.50 119
130 Pat Sinicpopi Mynderse 23:33.00 120
131 Donovan Poole Midlakes 23:34.00 121
132 Marcus Marion Bk. Kearney 23:36.00 122
133 Matt Livermore Leroy 24:16.00 123
134 Earl Williams Charlotte 24:22.00 --
135 Ben Baker Midlakes 24:48.00 124
136 Andy Austin Holley 25:58.00 125
137 James Howard Attica 25:59.00 --
138 Aashulosh Vihani Attica 26:11.00 --
139 Alex Ciopyk NRW 28:16.00 126
140 David Butler Charlotte 29:27.00 --
141 No Tag Unattached 31:23.00 --
Varsity II Girls 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Christine Driscoll Geneva 19:04.00 1
2 Allison Lockwood Geneva 19:27.00 2
3 Cassie Goodman Midlakes 19:54.00 3
4 Kelley Driscoll Geneva 20:07.00 4
5 Angela Jarvela Batavia 20:11.00 --
6 Kristina Martin Holley 20:32.00 --
7 Cassidy Bishop Williamson 20:48.00 5
8 Erika Steensma Wayne Central 21:00.00 6
9 McKenzie Bennett Dansville 21:05.00 7
10 Jenna Steensma Wayne Central 21:05.00 8
11 Sierra Devine Mynderse 21:26.00 --
12 Sarah Talbot Aquinas 21:29.00 9
13 Natalie Wagaman Penn Yan Academy 21:59.00 10
14 Liz Larson Wayne Central 22:05.00 11
15 Justine Swartz Attica 22:17.00 12
16 Rayanne Luke Williamson 22:20.00 13
17 Taylor Westrich Greece Odyssey 22:26.00 14
18 Jackie Moyer Aquinas 22:34.00 15
19 Nicole Bubie Greece Odyssey 22:39.00 16
20 Beth Watson Dansville 22:40.00 17
21 Hannah Groshner Wayland-Cohocton 22:40.00 18
22 Megan Roland Pal-Mac 22:41.00 19
23 Alex Camp Wayne Central 22:43.00 20
24 Bella Baxter Mynderse 22:45.00 --
25 Sarah Warner Livonia 22:46.00 21
26 Audrey Reaman Livonia 22:48.00 22
27 Adra Kristina McBride Penn Yan Academy 22:50.00 23
28 Kelly Jones Wayne Central 22:54.00 24
29 Heather Smeele Williamson 22:59.00 25
30 Cheyenne Talbot Livonia 22:59.00 26
31 Michelle Collins Geneva 23:00.00 27
32 Natali Bogart Williamson 23:03.00 28
33 Abigail McNinch Livonia 23:05.00 29
34 Alexandra Shipman Livonia 23:06.00 30
35 Brittany Griffiths Penn Yan Academy 23:09.00 31
36 Rachel Colaneri Penn Yan Academy 23:16.00 32
37 Skyllar Rumeley Attica 23:19.00 33
38 Missy Coombs Wayland-Cohocton 23:27.00 34
39 Caroline Wensel Wayland-Cohocton 23:40.00 35
40 Carolyn Smith Penn Yan Academy 23:42.00 36
41 Devon Donatello Pal-Mac 23:47.00 37
42 Charity Baker Williamson 23:47.00 38
43 Alyssa Waldron Wayne Central 23:57.00 39
44 Kayla Young Wayne Central 23:58.00 40
45 Megan Ranber Wayland-Cohocton 24:02.00 41
46 Emily McMullin Pal-Mac 24:03.00 42
47 Stephanie Milici Greece Odyssey 24:03.00 43
48 Tricia Phillips Williamson 24:05.00 44
49 Lindsay Rynders Williamson 24:07.00 45
50 Neena Quereshi Dansville 24:13.00 46
51 Baylee Bennett Dansville 24:13.00 47
52 Emily Pilkenton Dansville 24:24.00 48
53 Amy Nageldinger Marcus Whitman 24:25.00 --
54 Liz Havelin Mynderse 24:34.00 --
55 Rachel Piccone Geneva 24:39.00 49
56 Stephanie Lee Penn Yan Academy 24:43.00 50
57 Sara Shaver Penn Yan Academy 24:44.00 51
58 Lauren Ciurzynski Attica 24:49.00 52
59 Shea Oleksa Mynderse 24:54.00 --
60 Jessica Erhmentraut Leroy 24:55.00 --
61 Lauren Mosher Aquinas 24:58.00 53
62 Ashley Burdett Livonia 25:11.00 54
63 Molly Woerner Attica 25:16.00 55
64 Gigi Heusler Midlakes 25:17.00 56
65 Ellen Colucci Pal-Mac 25:19.00 57
66 Stephanie Pusateri Greece Odyssey 25:22.00 58
67 Andrea Mosher Aquinas 25:27.00 59
68 Maggie Matthews Leroy 25:28.00 --
69 Jianna Shawver Sodus 25:32.00 --
70 Briana Dorsey SOTA 25:34.00 --
71 Molly Bell Aquinas 25:37.00 60
72 Francesca Onorato Bishop Kearney 25:39.00 --
73 Emily Mahaney Pembroke 25:42.00 --
74 Alyssa Lasch Holley 25:53.00 --
75 Lauren Fitzgerald Geneva 25:54.00 61
76 Lily Li Geneva 26:03.00 62
77 Kirstin Barber Attica 26:11.00 63
78 Amber Roholla Wayland-Cohocton 26:12.00 64
79 Amanda Wareham Pembroke 26:14.00 --
80 Libby Keene Wayland-Cohocton 26:19.00 65
81 Haley Ash Marcus Whitman 26:31.00 --
82 Mary Rice SOTA 26:49.00 --
83 Jennifer Bruno Bishop Kearney 26:54.00 --
84 Rachel Weber Aquinas 27:19.00 66
85 Murphy Smyth Aquinas 27:20.00 67
86 Carrie Dylaq Attica 27:27.00 68
87 Kayla Macano Pal-Mac 27:32.00 69
88 Katie Hughes Leroy 27:44.00 --
89 Julie Eckert Greece Odyssey 27:48.00 70
90 Emily Rinaldo Midlakes 27:54.00 71
91 Dana Wolbert Pembroke 28:07.00 --
92 Abbylynn Munger Batavia 28:20.00 --
93 Casey Arthur Leroy 28:28.00 --
94 Rosalind Battaglia SOTA 29:26.00 --
95 Brianna Moore Midlakes 30:13.00 72
96 Alison Wasserbauer Livonia 30:28.00 73
97 Magen Peters Pembroke 31:06.00 --
98 Carly Schneider Greece Odyssey 31:16.00 74
99 Jenna Taccone Greece Odyssey 32:33.00 75
100 Maria VanWyngaarden Midlakes 33:12.00 76
101 Nahoma Presberg SOTA 33:28.00 --
Varsity III Boys 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Alex Deir HFL 16:04.00 1
2 Steve Mangan HFL 16:10.00 2
3 Adam VanVleck Pitt. Mendon 16:17.00 3
4 Mike Tripp McQuaid 16:23.00 4
5 Nate Kozyra Rush-Henrietta 16:29.00 5
6 Robert Hurlburt McQuaid 16:33.00 6
7 M.J. Erb Victor 16:34.00 7
8 Ricky Looby Irondequoit 16:38.00 8
9 Brian Hotchkiss Rush-Henrietta 16:44.00 9
10 Tyler Eustance Hilton 16:50.00 10
11 Scott Smolensky Brighton 16:53.00 11
12 Lou Lipani Gr. Arcadia 16:59.00 --
13 Jake Mullen Brighton 17:00.00 12
14 Colby Burke Rush-Henrietta 17:01.00 13
15 Alex Raymond Rush-Henrietta 17:02.00 14
16 Greg Talpey Brighton 17:03.00 15
17 Tyler Gumina Penfield 17:04.00 16
18 Mike Crawford McQuaid 17:07.00 17
19 Jesse Jones Brockport 17:08.00 18
20 Sean Fischer Pitt. Sutherland 17:08.00 19
21 Trevor Newton Rush-Henrietta 17:10.00 20
22 Matt VanVleck Pitt. Mendon 17:10.50 21
23 Brad Cuddleback Hilton 17:11.00 22
24 Kyle Reid Victor 17:12.00 23
25 A.J. Nasello Web. Schroeder 17:13.00 24
26 Nate DiMartino Hilton 17:14.00 25
27 Drew Zeccola Pitt.Mendon 17:15.00 --
28 Jamie Hospers Penfield 17:15.50 26
29 Nate Lyons Web. Schroeder 17:16.00 27
30 Joe Kandt Brockport 17:19.00 28
31 Joe Coons Brighton 17:19.50 29
32 Jordan Dworkm Pitt.Sutherland 17:20.00 --
33 Kevin Tobey Gates-Chili 17:20.50 30
34 Tommy Dunne McQuaid 17:21.00 31
35 Eric Begenwald Irondequoit 17:22.00 32
36 Andrew Sweeney Rush-Henrietta 17:22.50 33
37 Tom Ramsdell HFL 17:23.00 34
38 Ricky Mesolela McQuaid 17:24.00 35
39 Billy Hallock Pitt. Mendon 17:25.00 36
40 Mitchell Haynes Rush-Henrietta 17:27.00 37
41 Austin Holbrook Gr. Olympia 17:29.00 38
42 Anthony Piacentini Web. Schroeder 17:30.00 39
43 Andrew Pirrie Hilton 17:31.00 40
44 Eric Stahl Brighton 17:35.00 41
45 Stephen Schwalm Gates-Chili 17:43.00 42
46 Shaun Sweazy Brockport 17:44.00 43
47 Ben Cleeton Pitt. Sutherland 17:44.50 44
48 Jonmichael Knapp Gr. Arcadia 17:45.00 --
49 Paul Campbell Hilton 17:47.00 45
50 Rob Yourg Pitt. Mendon 17:48.00 46
51 Nick Koss Irondequoit 17:48.50 47
52 Connor Enright Irondequoit 17:49.00 48
53 Brian Silverstein Brighton 17:50.00 49
54 Doug LeClair McQuaid 17:56.00 50
55 Ryan McCullough Brighton 17:59.00 51
56 Will Phelan Pitt. Sutherland 18:00.00 52
57 Connor Hayward Victor 18:00.50 53
58 Adrian Hamouda Web. Schroeder 18:01.00 54
59 Corey Pavia Pitt. Mendon 18:01.30 55
60 Christian Cole HFL 18:01.50 56
61 Alex Crandall Penfield 18:02.00 57
62 Ben Duguay Irondequoit 18:03.00 58
63 Tyler Roth Hilton 18:03.50 59
64 Brady Sprague Penfield 18:04.00 60
65 Bryan Harney Penfield 18:04.50 61
66 Rob Hayden Pitt. Sutherland 18:05.00 62
67 Terrence Tyler Pitt. Sutherland 18:06.00 63
68 Case McIntyre HFL 18:08.00 64
69 Geoff Kelly Web. Schroeder 18:09.00 65
70 Jackson Howe Penfield 18:14.00 66
71 John Coleman Spencerport 18:15.00 67
72 Steve Whittemore Web. Schroeder 18:20.00 68
73 Cory Roth Hilton 18:21.00 69
74 Evan Grip Penfield 18:21.50 70
75 Cal Hayward Victor 18:23.00 71
76 Matt Loce Web. Thomas 18:23.50 72
77 T.J. Plucknette Churchville-Chili 18:23.80 73
78 Jack Erickson Victor 18:24.00 74
79 Joel Vollenweider Canandaigua 18:27.00 75
80 Chris Liess Gr. Olympia 18:29.00 76
81 Ricky Sulimowicz Gates-Chili 18:30.00 77
82 Maurie Clark Pitt.Mendon 18:31.00 --
83 Weston Moore Gates-Chili 18:32.00 78
84 Austin Iovoli Victor 18:34.00 79
85 Chris Plummer Spencerport 18:35.00 80
86 Alex Strana Pitt.Sutherland 18:35.30 --
87 Brad Smith Web. Thomas 18:35.50 81
88 Eric Ward Canandaigua 18:36.00 82
89 Joe Wehrle Web.Schroeder 18:42.00 --
90 Joe Pellittieri Web. Thomas 18:44.00 83
91 Jeff Colby Gr. Olympia 18:46.00 84
92 Peter Cannon HFL 18:50.00 85
93 Dan Viggiani Churchville-Chili 18:52.00 86
94 Steve Bowers Gates-Chili 18:56.00 87
95 Eric Mikols Churchville-Chili 18:57.00 88
96 Mike Smathers Victor 19:00.00 89
97 Nick Trombley Canandaigua 19:04.00 90
98 Anthony La Rocca Gates-Chili 19:06.00 91
99 Brandon Nieves Brockport 19:08.00 92
100 Patrick Flynn Churchville-Chili 19:15.00 93
101 Bryan Fox Churchville-Chili 19:20.00 94
102 Nate Foley Brockport 19:20.50 95
103 Nick Greene Gr. Arcadia 19:21.00 --
104 Ben Densieski Irondequoit 19:22.00 96
105 Mike Lauria Gr. Athena 19:22.50 97
106 Peter Pawlicki Gr. Arcadia 19:23.00 --
107 Billy Galetto Spencerport 19:26.00 98
108 Austin T. Smith Web. Thomas 19:27.00 99
109 Phil Spinosa Spencerport 19:28.00 100
110 Jake Coloney Churchville-Chili 19:29.00 101
111 Chris Ward Gr. Athena 19:30.00 102
112 Zach Hale Gr. Athena 19:31.00 103
113 Nick Egan Brockport 19:34.00 104
114 Hayden Buss Gates-Chili 19:36.00 105
115 Jorge Chavez Canandaigua 19:40.00 106
116 Nick Geary Web. Thomas 19:42.00 107
117 Jacob McManus Gr.Arcadia 19:44.00 --
118 Lou LaGambino Web. Thomas 19:47.00 108
119 Alex Jermyn Spencerport 19:48.00 109
120 Ethan Koenig Gr. Athena 19:51.00 110
121 Brian Mesollela Gr. Olympia 19:57.00 111
122 Allen Beanjor Canandaigua 20:03.00 112
123 Vince Carson Web. Thomas 20:05.00 113
124 Mike Gentilcore Gr.Olympia 20:09.00 --
125 Peter Valenti Canandaigua 20:17.00 114
126 Ryan O'Shea Canandaigua 20:20.00 115
127 Scott Seyboth Gr. Olympia 20:25.00 116
128 Dave Muir HFL 20:34.00 117
129 Geoff Jamele Brockport 20:51.00 118
130 Paul Beckford Gr. Athena 21:04.00 119
131 Matt Richmond Gr.Athena 21:16.00 --
132 Charles Pasquale Gr. Olympia 21:35.00 120
133 Brandon Bennett Gr. Athena 21:36.00 121
134 Alex Cordts Spencerport 22:48.00 122
Varsity III Girls 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Shalyn Tuite Pittsford Mendon 18:18.00 1
2 Amanda Cocchiara Hilton 19:20.00 2
3 Meghan McCormick Canandaigua 19:23.00 3
4 Ruth Stienke HFL 19:28.00 4
5 Kate McCormick Canandaigua 19:33.00 5
6 Allie Hallock Pittsford Mendon 19:35.00 6
7 Kellie Mack Canandaigua 19:38.00 7
8 Bridget Hanna Mercy 19:44.00 8
9 Katie Lembo Penfield 19:47.00 9
10 Allison Hoh HFL 19:52.00 10
11 Kaylin Better HFL 19:55.00 11
12 Katie Engel HFL 19:55.00 12
13 Becca List Hilton 19:56.00 13
14 Lizzie Greiner Rush-Henrietta 19:57.00 14
15 Megan Maffett Spencerport 20:08.00 15
16 Jodi Robinson Rush-Henrietta 20:10.00 16
17 Maggie Lawler Victor 20:17.00 17
18 Becky Greiner Rush-Henrietta 20:24.00 18
19 Hannah Cole HFL 20:24.00 19
20 Val Palermo Webster Schroeder 20:24.00 20
21 Rachel Cannon Gates-Chili 20:27.00 21
22 Georgia Tuttle West Irondequoit 20:27.00 22
23 Amy Cymerman Pitt. Sutherland 20:30.00 23
24 Daniel Bessette Pittsford Mendon 20:31.00 24
25 Talibah Timothy Brighton 20:32.00 25
26 Kristen Cronmiller Rush-Henrietta 20:33.00 26
27 Sarah Swertfeger Greece Olympia 20:39.00 --
28 Karli O'Neill Churchville-Chili 20:42.00 27
29 Sharonna Hinton Webster Thomas 20:46.00 28
30 Alex Bourey Penfield 20:48.00 29
31 Krista Roncone Pittsford Mendon 20:49.00 30
32 Alicia Mizes Pitt. Sutherland 20:50.00 31
33 Caitlyn Garbarino Mercy 20:53.00 32
34 Emily Palermi Hilton 20:53.00 33
35 Bekah Steinke HFL 20:54.00 34
36 Mary Aldridge Brighton 20:55.00 35
37 Kylie Ryan Pittsford Mendon 20:58.00 36
38 Sarah Nadeau West Irondequoit 20:58.00 37
39 Kate Vandersloot Pitt. Sutherland 20:59.00 38
40 Rachel Kahen Gr. Athena 21:05.00 39
41 Emmy Held HFL 21:05.00 40
42 Serena Roose Brockport 21:06.00 41
43 Lauren Young Pittsford Mendon 21:09.00 42
44 Sally Holt Hilton 21:10.00 43
45 Robin Wagner Brighton 21:11.00 44
46 Natalie Wallace Canandaigua 21:12.00 45
47 Alana MacDonald Rush-Henrietta 21:14.00 46
48 Emily Banzer Brockport 21:14.00 47
49 Courtney Lafferty Gr. Athena 21:17.00 48
50 Katie Saxton Spencerport 21:18.00 49
51 Claire Holleran Penfield 21:19.00 50
52 Molly Halpin Webster Thomas 21:20.00 51
53 Kayla Vodacek Brighton 21:21.00 52
54 Lauren Smolersky Brighton 21:24.00 53
55 Laura Fleig Mercy 21:25.00 54
56 Monica Griffiths Hilton 21:26.00 55
57 Clara Wagner West Irondequoit 21:26.00 56
58 Lilly Pieper Pittsford Mendon 21:27.00 57
59 Lauren Tnby Spencerport 21:27.00 58
60 Alexandra Holmes Pitt. Sutherland 21:28.00 59
61 Katy Farmer Gates-Chili 21:28.00 60
62 Jessica Mulroy Pitt. Sutherland 21:29.00 61
63 Shannon O'Hara Webster Thomas 21:30.00 62
64 Kaycee Ratcliffe Penfield 21:31.00 63
65 Kelsi Wilcox Pitt. Sutherland 21:35.00 64
66 Laura Wilkins Penfield 21:36.00 65
67 Caitlin Lashbrook Gr. Athena 21:36.00 66
68 Mallika Rajamani Mercy 21:42.00 67
69 Hillary Cox Mercy 21:45.00 68
70 Marie Cupo Pitt. Sutherland 21:47.00 69
71 Kirsten Miller Webster Thomas 21:48.00 70
72 Michi Aman Mercy 21:48.00 71
73 Sarah Iuli Brighton 22:01.00 72
74 Lauren Jones Victor 22:02.00 73
75 Melanie Redfield Penfield 22:04.00 74
76 Tori Burchill Churchville-Chili 22:05.00 75
77 Lauren Gardner Canandaigua 22:05.00 76
78 Kennedy Jensen Canandaigua 22:06.00 77
79 Julia Miller Mercy 22:11.00 78
80 Noelle Crocetti Webster Thomas 22:14.00 79
81 Jacqueline Rayburn Victor 22:15.00 80
82 Madison Brindle Brockport 22:16.00 81
83 Rachel Hess Victor 22:22.00 82
84 Leila Mantilla Penfield 22:32.00 83
85 Linnen Shumway Canandaigua 22:33.00 84
86 Kayla Kulzer Greece Olympia 22:34.00 --
87 Becca Bentley Churchville-Chili 22:35.00 85
88 Shauna Topian Victor 22:35.00 86
89 Leah Meyers Brockport 22:40.00 87
90 Maureen Nothnagle Victor 22:44.00 88
91 Briana Kimble Hilton 22:46.00 89
92 Bridget Wheeler Webster Thomas 22:51.00 90
93 Kayleigh Jensen Brockport 22:54.00 91
94 Emma Schum West Irondequoit 22:55.00 92
95 Andrea Sirotenko Brighton 22:56.00 93
96 Karen Kvitems Webster Schroeder 22:56.00 94
97 Sarah Mills Webster Schroeder 23:00.00 95
98 Kathryn Erbelding Greece Olympia 23:01.00 --
99 Sarah Butler Gr. Athena 23:03.00 96
100 Liz Toomey Victor 23:05.00 97
101 Sarah Banga West Irondequoit 23:06.00 98
102 Erin St. James Gates-Chili 23:06.00 99
103 Sara Venzky Spencerport 23:08.00 100
104 Allison Clar Gates-Chili 23:11.00 101
105 Katie Edwards Webster Schroeder 23:13.00 102
106 Brittany Ward Gr. Athena 23:13.00 103
107 Emily Wegman Rush-Henrietta 23:19.00 104
108 Kathleen O'Brien Webster Thomas 23:27.00 105
109 Kathleen Charnley Churchville-Chili 23:29.00 106
110 Heather Maloney Spencerport 23:30.00 107
111 Chelsea Schuman Churchville-Chili 23:33.00 108
112 Christine Roman Churchville-Chili 23:34.00 109
113 Janelle Jewell Webster Schroeder 23:35.00 110
114 Shannon Toot Gr. Arcadia 23:40.00 111
115 Shannon Conheady Churchville-Chili 23:40.00 112
116 Sarah Koniski Spencerport 23:43.00 113
117 Julia Meyers Brockport 23:52.00 114
118 Crystal Miller Gr. Arcadia 23:59.00 115
119 Ann Hight Webster Schroeder 24:03.00 116
120 Shannon Trudeau Gr. Arcadia 24:04.00 117
121 Haley Bradley West Irondequoit 24:10.00 118
122 Emily Arnold Gates-Chili 24:19.00 119
123 Elizabeth Chow West Irondequoit 24:45.00 120
124 Keir VanAuker Gr. Arcadia 24:51.00 121
125 Kelly Monet Gates-Chili 25:15.00 122
126 Shelby VanRoo Gr. Arcadia 25:51.00 123
Varsity III Girls 5000 Meter Run Team Scores
=========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=========================================================================
1 HFL 56 4 10 11 12 19 34 40
Total Time: 1:39:34 Average: 19:54.80 1-5 Split: 56
2 Pittsford Mendon 97 1 6 24 30 36 42 57
Total Time: 1:40:11 Average: 20:02.20 1-5 Split: 2:40
3 Rush-Henrietta 120 14 16 18 26 46 104 -
Total Time: 1:42:18 Average: 20:27.60 1-5 Split: 1:17
4 Canandaigua 136 3 5 7 45 76 77 84
Total Time: 1:41:51 Average: 20:22.20 1-5 Split: 2:42
5 Hilton 146 2 13 33 43 55 89 -
Total Time: 1:42:45 Average: 20:33.00 1-5 Split: 2:06
6 Brighton 209 25 35 44 52 53 72 93
Total Time: 1:45:23 Average: 21:04.60 1-5 Split: 52
7 Pitt. Sutherland 212 23 31 38 59 61 64 69
Total Time: 1:45:16 Average: 21:03.20 1-5 Split: 59
8 Penfield 216 9 29 50 63 65 74 83
Total Time: 1:45:01 Average: 21:00.20 1-5 Split: 1:49
9 Mercy 229 8 32 54 67 68 71 78
Total Time: 1:45:29 Average: 21:05.80 1-5 Split: 2:01
10 Webster Thomas 290 28 51 62 70 79 90 105
Total Time: 1:47:38 Average: 21:31.60 1-5 Split: 1:28
11 West Irondequoit 305 22 37 56 92 98 118 120
Total Time: 1:48:52 Average: 21:46.40 1-5 Split: 2:39
12 Spencerport 329 15 49 58 100 107 113 -
Total Time: 1:49:31 Average: 21:54.20 1-5 Split: 3:22
13 Victor 338 17 73 80 82 86 88 97
Total Time: 1:49:31 Average: 21:54.20 1-5 Split: 2:18
14 Brockport 347 41 47 81 87 91 114 -
Total Time: 1:50:10 Average: 22:02.00 1-5 Split: 1:48
15 Gr. Athena 352 39 48 66 96 103 - -
Total Time: 1:50:14 Average: 22:02.80 1-5 Split: 2:08
16 Gates-Chili 400 21 60 99 101 119 122 -
Total Time: 1:52:31 Average: 22:30.20 1-5 Split: 3:52
17 Churchville-Chili 401 27 75 85 106 108 109 112
Total Time: 1:52:24 Average: 22:28.80 1-5 Split: 2:51
18 Webster Schroeder 421 20 94 95 102 110 116 -
Total Time: 1:53:08 Average: 22:37.60 1-5 Split: 3:11
19 Gr. Arcadia 587 111 115 117 121 123 - -
Total Time: 2:02:25 Average: 24:29.00 1-5 Split: 2:11
Varsity III Boys 5000 Meter Run Team Scores
=========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=========================================================================
1 Rush-Henrietta 61 5 9 13 14 20 33 37
Total Time: 1:24:26 Average: 16:53.20 1-5 Split: 41
2 McQuaid 93 4 6 17 31 35 50 -
Total Time: 1:24:48 Average: 16:57.60 1-5 Split: 1:01
3 Brighton 108 11 12 15 29 41 49 51
Total Time: 1:25:51 Average: 17:10.10 1-5 Split: 42
4 Hilton 142 10 22 25 40 45 59 69
Total Time: 1:26:33 Average: 17:18.60 1-5 Split: 57
5 HFL 157 1 2 34 56 64 85 117
Total Time: 1:25:47 Average: 17:09.30 1-5 Split: 2:04
6 Pitt. Mendon 161 3 21 36 46 55 - -
Total Time: 1:26:42 Average: 17:20.36 1-5 Split: 1:44
7 Irondequoit 193 8 32 47 48 58 96 -
Total Time: 1:27:41 Average: 17:32.10 1-5 Split: 1:25
8 Web. Schroeder 209 24 27 39 54 65 68 -
Total Time: 1:28:09 Average: 17:37.80 1-5 Split: 56
9 Penfield 220 16 26 57 60 61 66 70
Total Time: 1:28:30 Average: 17:42.00 1-5 Split: 1:001
10 Victor 228 7 23 53 71 74 79 89
Total Time: 1:28:34 Average: 17:42.70 1-5 Split: 1:50
11 Pitt. Sutherland 240 19 44 52 62 63 - -
Total Time: 1:29:04 Average: 17:48.70 1-5 Split: 58
12 Brockport 276 18 28 43 92 95 104 118
Total Time: 1:30:40 Average: 18:07.90 1-5 Split: 2:13
13 Gates-Chili 314 30 42 77 78 87 91 105
Total Time: 1:31:02 Average: 18:12.30 1-5 Split: 1:36
14 Gr. Olympia 425 38 76 84 111 116 120 -
Total Time: 1:35:06 Average: 19:01.20 1-5 Split: 2:56
15 Churchville-Chili 434 73 86 88 93 94 101 -
Total Time: 1:34:48 Average: 18:57.56 1-5 Split: 56
16 Web. Thomas 442 72 81 83 99 107 108 113
Total Time: 1:34:52 Average: 18:58.40 1-5 Split: 1:19
17 Spencerport 454 67 80 9